voda s citrónem
Zdroj: Profimedia
Zázrak?

Voda s citronovou šťávou po ránu: Opravdu pomáhá hubnout nebo je to jen mýtus?

12. 7. 2018

Snažíte se zhubnout a pořád nic? Určitě jste už slyšeli i o tom, že byste každé ráno měli pít vodu s vymačkanou citronovou šťávou. Co je na tom ale pravdy? Pomáhá to?

Určitě jste o tom už slyšeli - do sklenice vlažné vody si ráno vymačkejte citronovou šťávu a vypijte. Nastartuje to váš metabolismus a budete rychleji spalovat... Je to ale pravda nebo jen jeden z dalších hubnoucích mýtů?

Citron vám rozhodně neublíží. Podle některých studií napomáhá k nastavení optimálního prostředí ve vašem žaludku. Také působí proti překyselení organismu. Díky velkému množství vitaminu C navíc podporuje obranyschopnost a má protizánětlivé účinky. A příznivých účinků je ještě celá řada.

Jak je to ale s tím hubnutím? Kombinace vlažné vody s citronem podporuje dle některých studií činnost jater, tvorbu žluči a činnost vylučovacího ústrojí, píše Blesk pro ženy. Díky tomu se z těla dostává mnoho škodlivých toxinů. Na druhou stranu se jich tělo dokáže zbavovat i bez citronu. Jedna sklenička vody s citronem ráno ale nic moc nezmůže. Rozhodně po ní nezhubnete. Raději dodržujte celý dne pitný režim a jezte dostatek ovoce a zeleniny. Tím pročišťování těla podpoříte více.

Autor: mk

Diskuze