Propiska
Zdroj: oficiální zdroj
Záchrana života

Víte, k čemu slouží díra ve špičce uzávěru plastového pera? Takhle může zachránit i váš život!

Lidé často používají věci, aniž by si je pořádně prohlédli a zajímali se o to, k čemu jejich drobné součástky nebo vychytávky slouží. Pravděpodobně tedy většina nevěděla ani to, k čemu slouží díra ve špičce uzávěru od plastového pera.

Věcí, které člověk denně používá, ale vlastně nezná jejich komplexní využití, je hned celá řada. V nedávné době tu byla např. malá kapsička u džínů nebo třeba dírky v botách. Teď ale přišel na řadu uzávěr od pera.

Napadlo vás někdy, k čemu slouží dírka, která často bývá ve špičce u plastových per? Asi vás překvapí, že již zachránila život spoustě lidem. Lidé, zvlášť v Americe, jsou totiž zvyklí často uzávěr propisky ožužlávat a kousat, a tak už se mnohokrát stalo, že zacelenou špičku uzávěru lidé ukousli, vdechli a následně se jí udávili. A to jak děti, tak i nepoučitelní dospělí. Zní to skoro jako nějaký špatný vtip, ale je bohužel je to tak.

A právě proto vznikla v uzávěru dírka, aby k něčemu podobnému již nedošlo. Jedná se o novou bezpečnostní normu, díky které se předejde neštěstí.


ČTĚTE TAKÉ:

Praha má manuál, jak "mluvit" s lidmi. Chybí mobilní aplikace

 

Nevíte, jaký dárek koupit vašemu učiteli? My vám poradíme!
Bělení zubů: Babské rady, které (ne)fungují
Super nápady, jak si stylově zorganizovat drobnosti, kosmetiku i šperky!

Autor: niž

Diskuze