Jak píšete písmeno X? - 1
Zdroj: Profimedia / Twitter
Velké dohady

Jak se píše písmeno X? Lidé se nemohou shodnout, který způsob je správně!

Umělkyně Sixers Smaseyová sdílela na Twitteru obrázek s jednoduchou otázkou: „Jak píšete písmeno X vy?“ Na výběr dala hned několik možností. Netušila, co svým dotazem způsobí. Pod jejím příspěvkem se strhla bouřlivá diskuze.

Nikdo z nás nejspíš nikdy nepřemýšlel nad tím, jak se která písmena píší. Tedy snad kromě doby, kdy nás to učili ve škole. Smaseysová ale zjistila, že existuje osm různých způsobů jak psát písmeno X. Všechny graficky znázornila, označila čísly a umístila na sociální sítě.

Podle odpovědí na její otaz se zdá, že Američané nejčastěji používají způsob 7 a 8, naproti tomu Britové 5 a 6. Vše se tedy odvíjí zřejmě od toho, co vás naučili už ve škole. Důležité je také to, jestli jste pravák, nebo levák.

V některých komentářích se objevuje i šok a zděšení. Například jistá žena, která používá způsob 7, napsala: „Každý jiný způsob je divný… jakože vůbec proč?“ Někdo jiný zase tvrdí, že by měl být celosvětový zákon na to, že se X píše jako na obrázku 7. Další komentující připomněl i jinou odvěkou neshodu: „Ti z vás, kteří píší X odspoda nahoru jsou ti, kteří dávají toaletní papír opačným směrem!“

Další lidé jsou ovšem toho názoru, že je správně varianta 6. I při postupu ostatních písmenek totiž postupujeme zleva do prava. Pokud bychom použili způsob 7, skončili bychom při psaní X vlevo a obtížně by se nám navazovalo na další písmenko ve slově, které píšeme odjakživa vedle doprava. Navíc, psace se X přeci také píše způsobem čísla 7.

Jak píšete písmeno X vy? Barevná šipka značí první tah, černá druhý.

Anketa

Jak píšete písmeno X?

Hlasovalo 149 lidí.

 

 

Autor: kap

Diskuze