Stanislav Fišer
Zdroj: isifa.com
Hot News Muž bez minulosti

Vinetou přišel o paměti. Okradli mě! zlobí se Stanislav Fišer

Český král dabérů a slavný hlas Vinetoua doplatil na lidskou bezohlednost. Stanislav Fišer (81) namluvil ještě před nemocí, která mu vzala hlas, paměti. Kniha však nevyšla a pásky mu nevrátili. "Byl to kus mého života," zoufá si herec.

Fišer plánoval vydat k osmdesátým narozeninám paměti. Vzpomínková kniha měla čtenáře provést celým jeho životem. Sám sepsal 50 stránek a zbytek namluvil na pásku. Vše předal novináři, který s ním měl knihu sepsat.

"Nechci tomu novináři škodit, nebo ho jmenovat," uvedl v deníku Aha! nešťastný herec. "S nakladatelstvím jsem dokonce podepsal smlouvu, ale poté mi řekli, že zkrachovali a nic nevyšlo. Novinář mi slíbil, že mi všechny nahrávky vrátí, ale neudělal to a teď se neozývá."

Stanislav Fišer už žádné vzpomínky namluvit nemůže, protož rakovina a následné operace ho připravily o hlasivky. Teď jenom může čekat, zda-li se nad ním smiluje osud a cenné záznamy se k němu dostanou zpátky.

Navzdory zhoubnému nádoru, který ho připravil o možnost dělat to, co umí nějlépe se Fišer nevzdává. V neustálé činnosti se snaží udržovat i tak, že maluje obrazy a při občasných vystoupeních na veřejnosi se snaží rozdávat dobrou náladu. Herec v něm se nikdy nezapře.

Autor: ham

Diskuze