Karel Gott - Dobroty
Zdroj: Archiv TV Nova
Gott ve dvou

VIDEO: TOP 7 Karla Gotta. Tady máte jeho nejslavnější duety!

Už zítra oslaví zpěvák Karel Gott 77té narozeniny. Za svoji dlouhou a úspěšnou kariéru nazpíval přes dva tisíce písní v několika jazycích. A to už za zmínku rozhodně stojí.

Mezi nejznámější Gottovy duety patří píseň skladatele Karla Svobody "Čau, lásko", kterou nazpíval s Marcelou Holanovou. Ta dodnes vzpomíná jak probíhalo jejich první společné setkání.

"Já jsem u Karla Svobody ležela pod pianem a čekala až přijede. A když přijel, tak jsem čuměla jak kráva... A pak zpívá cau láááásko."

Duet "Je krásné lásku dát" natočil Karel Gott se zpěvákem a blízkým přítelem Milanem Chladilem už v šedesátých letech. S ním má kromě veselých příhod také jednu nemilou - oba si totiž jednou vyjeli novým terénním autem na projíždku, při které ale Chladil nezvládl řízení a narazil do stromu. Naštěstí se ani jednomu z nich nic vážného nestalo.

Píseň "Co sudičky přály nám" vám snad ani nemusíme představovat. Duet Lucie Bílé a Karla Gotta vznikl pod taktovkou hitmejkra Michala Davida. "Tajemství hitu Karla Gotta je v něm, jaká to je vlastně osobnost. Je nenapodobitelnej a úžasnej, a navždy bude jen jeden originál," říká Michal David.

Ikona hudební branže přezpívala i hit skupiny Alphaville "Forever Young" do němčiny s německým rapperem Bushidem. Vzápětí se dostal na přední příčky českých i německých hitparád.

Československý šlágr "Zvonky štěstí" za pomoci Karla Gotta odstartoval kariéru Dary Rolins. Jak na to vzpomíná Marcel Zmožek, syn autora tohoto hitu? "Když k nám přišla maminka Darinky Rolincové, že má Darinku, která na Slovensku zpívá... Tak táta řekl, vezmem jí a nazpívá to s Gottem. A babka spadla ze židle." Po pětadvaceti letech se dokonce rozhodli natočit novou verzi.

V písni "To jenom láska zastaví čas" s Petrem kolářem se Karel Gott představuje v úplně jiné hudební poloze, než ve které ho většina fanoušků zná - song je totiž rockovou baladou.

A v několika duetech se spojil také s Martou Kubišovou například "Jaká to nádhera" nebo "Hej páni konšelé". Tuto písničku přitom původně nazpíval Gott sám, až o několik let později vyšla jako duet.

Autor: der

Diskuze