Slepec
Zdroj: YouTube.com
Smutný příběh

VIDEO: Slepec nasadil asistenčnímu pejskovi na záda GoPro. Veřejnost je šokována, co natočil!

Slepí lidé to nemají vůbec jednoduché. Možná si mnozí z nás ani neumějí představit, jak moc těžký život mají. Místo toho, aby jim lidé na ulici pomáhali, často je úplně ignorují. Slepí lidé pak třeba bezradně stojí na silnici a čekají, až se někdo uráčí jim uhnout nebo jinak pomoci.

Své o tom ví bývalý doktor z Velké Británie Amit Patel (37), který před třemi lety ztratil zrak. Říká, že je neustále vytlačován z cesty, když se pohybuje Londýnem. Mnohdy mu lidé i brání v cestě a neuhnou mu.

Amit má asistenčního pejska Kiku, kterému připevnil na záda GoPro, aby snímalo chování lidí. A je to opravdu smutný pohled. Dle Amita někteří lidé dokonce praštili Kiku deštníkem, aby jim na eskalátoru uhnul z cesty. Mají zkrátka pocit, že slepý Amit nic nevidí a pejsek je nenapráská.

Jedno z jeho videí nyní koluje po internetu a vy se na něj můžete teď podívat. Amit několik minut žádal o pomoc na ulici, kde stál hlouček lidí a zaměstnanci sítě Network Rail, kteří pomáhali s dopravou. Byl ale zcela ignorován... „Lidé jsou tak hrubí a arogantní a předpokládají, že mohou dělat, co chtějí,“ říká smutně Amit.
 

Autor: niž

Diskuze