Kariman Abuljadayel - 3
Krásná a exotická

Saudská Arábie patří mezi země, kde Islám vládne tvrdou rukou společenskému, politickému, ale i sportovnímu životu. Přesto i tam ženy touží svých vlastních úspěších.

6 fotek
Kariman Abuljadayel (22) se stala první reprezentantkou Saudské Arábie, která soutěžila na olympijských hrách v běhu na 100 metrů. A rozhodně nepatřila mezi občasné exoty, které převádějí výkony na úrovní dvanáctiletých školáků.

Statečná žena sice od startu na své soupeřky ztrácela, ale do cíle rozběhu se dostala v čase 14,02 vteřiny, což není úplně špatné.

Závodila zahalená v hidžábu. Umístila se sedmá. Do finále se nedostala, ale hlavně měnila pohled na disciplínu. Stejně jako před čtyřmi lety její krajanka Sarah Attar, která se představila v jiné atletické disciplíně, v běhu na 800 metrů.

Brazilští fanoušci se sice nejdříve divili a ukazovali si na ni, ale nakonec si získala respekt. Byla od ní odvaha, že se dokázala na olympiádu vůbec prosadit.

Soutěže na olympiádě v Riu de Janeiru můžete sledovat na kanálech Nova Sport 1 a Nova Sport 2.