Rybář a Epinephelus itajara - 1
Zdroj: Profimedia / Youtube
To se jen tak nevidí

VIDEO: Obří ryba jedním hltem sežrala žraloka! Rybáři byli ohromeni

Ryba Kanica itajara, vážící dvě stě kilo, která je také přezdívaná židovská, šokovala rybáře v blízkosti města Everglades City na Floridě. Metrového žraloka zhltla jakoby nic!

Video z rybářského výletu, který vedl kapitán Jimmy Wheeler se jen tak nevidí! Zachycuje totiž situaci, při které se s obávaným mořským predátorem - žralokem, snadno vypořádala obří ryba. Stačil jí jediný hlt a žralok v ní nadobro zmizel!

Rybář, který z lodi ulovil žraloka, měl v úmyslu ho pustit. Hned nato se vedle něj ale objevil obrovský stín obrovské ryby. "Doslova ho do sebe vcucla," popisují situaci očití svědci.

Ryba druhu Epinephelus, resp. kanic itajara, je mimořádně nenažraný druh ryby. je známá jako požírač odpadu. Tatáž ryba později spolkla i rejnoka. "Opravdu sežerou všechno a vůbec se nechtějí o svou kořist dělit s rybáři," řekla rybářova manželka.

Epinephelus itajara je na Floridě od roku 1990 chráněna. Pokud ji někdo náhodou chytí do sítě, musí ji okamžitě hodit zpět do vody. Důležité je i to, aby ji rybáři, kteří ji náhodnou uloví, nevytahovali ven z vody. Tento druh je sice obrovský, ale zároveň i velmi zranitelný. Struktura její kostry je stavěna tak, že musí být neustále podepírána vodou. Vytažení ven z vody by jí mohlo způsobit vnitřní zranění.

Autor: mk

Diskuze