Pěkná podívaná

OHROMUJÍCÍ VIDEO: Žena si šla zaplavat. Najednou se k ní připojilo hejno kosatek!

Judie Johnson si šla zaplavat. Najednou se kolem ní objevily tři kosatky a plavaly společně s ní. Nejdříve se vyděsila, ale nakonec to byl úžasný zážitek.

Judie Johnson plavala v moři v blízkosti Hahei Beach na Novém Zélandu. Když si všimla, že se k ní blíží tři kosatky, myslela si nejdříve, že jsou to delfíni. Poté co zjistila, že se spletla, plavala vyděšeně zpět ke břehu.

„Mylslela jsem si, že jí tuleně a já byla v černém neoprenu,“ řekla Johnson. Nicméně se po chvíli rozhodla vrátit zpět do vody. K jejímu překvapení se k ní kosatky připojily. Podle ní to byla jedinečná zkušenost. „Bylo to tak jiné. Tohle jsem nikdy nezažila, změní mi to život. Byly zvědavé a zaujala jsem je stejně, jako ony mne.“

Tamním médiím řekla, že ji strach opustil po pohledu do očí kosatky. Záběr z dronu pořídil australský turista Dylan Brayshaw. Byl v šoku, že se žena vrátila bez jediného zranění. „Viděl jsem cvičitele, které zranila ochočená kosatka. Nečekal jsem, že jí ty divoké neublíží.“

Podle experta na velryby jsou kosatky inteligentní a hravé. Nejsou známy žádné případy útoku na člověka bez provokace. Podle něj byla Johnson v bezpečí.

Autor: kap

Diskuze