Rogalo
Zdroj: YouTube.com
Šílené

VIDEO: Mladík se šel proletět na rogalu. Kvůli fatální chybě instruktora málem zemřel!

Mladý Američan prožil na dovolené ve Švýcarsku chvíle hrůzy, na které jen tak nezapomene. Kvůli chybě instruktora mu totiž během letu na rogalu šlo o život!

Chris Gurksy se rozhodl, že se ve Švýcarsku na dovolené proletí na rogalu a podívá se na zem z ptačí perspektivy. Adrenalinový let však mohl být pro tohoto muže zároveň poslední prázdninovou zkušeností.

V okolí města Interlaken absolvoval tandemový let rogalem. Pilot si však až poté, co se dostali do vzduchu, uvědomil, že Chrise na rogalo neupevnil. Nyní se muž zotavuje ze zranění, která utrpěl.

"Levou rukou jsem zůstal viset na kovové tyči a pravou jsem se přidržoval pilotova batohu. Pak mi už pravá ruka klesla a když jsme dopadali, visel jsem na jeho noze ve výšce zhruba 120 metrů nad zemí," popsal hrozivou situaci, která mohla skončit tragédií. "Přistání bylo drsné. Nedokázal jsem se ani pohnout," dodává. Udržet se musel dvě minuty, než se s rogalem podařilo přistát.

Naštěstí Chris skončil v nemocnici pouze s přetrženým bicepsovým svalem a zlomeným levým zápěstím, které nevydrželo tvrdé přistání, kdy se rogalo přiřítilo na zem rychlostí 72 km / h. Ačkoliv mohl tento vzdušný výlet skončit opravdu tragicky, Chris se na instruktora nezlobí. "Udělal chybu, ale udělal všechno pro to, aby mě zachránil. Řídil let a dokázal mě zároveň přidržovat. Nemůžu se na něj zlobit," dodal.

Autor: mk

Diskuze