Pevné pouto

VIDEO: Holčička plakala kvůli bolesti. Její kočka to nemohla vydržet a udělala krásné gesto!

Kočky jsou jedním z nejoblíbenějších domácích zvířat. Kromě toho, že vás nevzbudí brzy ráno kvůli tomu, že by potřebovaly vyvenčit, jsou na rozdíl od psů mnohdy i čistotnější. Navíc si dokáží vytvořit takové pouto s pánem, o kterém si může nechat většina mazlíčků jen zdát.

Pes, nejlepší přítel člověka. Ačkoli se to tak říká, někteří lidé by s tímto tvrzením nesouhlasili. Ve většině případů pak zejména příznivci koček. Nadměrné línání i sem tam nějaký ten škrábanec jim jde totiž snadno prominout. Stačí jim přitulit se, trochu zavrnět a všechny hříchy jsou rázem tatam.

Sice se říká, že kočka by vás po smrti klidně snědla a bylo by jí to jedno, ale přesto nejde zdaleka o tak chladné stvoření. Existuje celá řada výzkumů, které dokazují, že kočky dokáží pomoci lidem kolem sebe s potížemi, jako jsou stres, deprese, únava nebo nespavost, a dokonce i s některými nemocemi. Kvůli jejich vlivu také vznikla felinoterapie, tedy zooterapie, kde se pomáhá léčit za využití koček.

Se svým pánem navíc dokáží kočky navázat skutečně hluboký vztah. Když pak kočka vycítí, že je člověk nemocný, lehne si na nemocné místo a nehne se od něj třeba hodiny. Krásným příkladem je video malé holčičky, která pláče, protože jí není dobře. Její věrný kočičí kamarád, jehož plemeno se nazývá Korat, ji v nemoci utěšuje tlapkou i celým tělem. Podívejte se na video, jak dojemný může být vztah malé dívky s chlupatým mazlíčkem.

Autor: ryn

Diskuze