Státní svátek 28. října na Pražském hradě
Zdroj: ČTK
Lež má krátké nohy

VIDEO HO USVĚDČILO ze lži: Jak Hůlka k vyznamenání přišel? Kdo ví! Ale takhle ho ve skutečnosti ztratil

Zpěvák Daniel Hůlka obdržel v pátek Medaili Za zásluhy od prezidenta Miloše Zemana. Celý víkend se i přes kritiku zdržel komentářů a oficiální prohlášení k celé situaci vydal až na pondělní tiskové konferenci. A jak je to ve skutečnosti se ztrátou onoho vyznamenání?

Pro zpěváka Daniela Hůlku byl 28. říjen opravdu velkým dnem. Prezident Miloš Zeman se totiž rozhodl tohoto několikanásobného slavíka ocenit – předal mu státní vyznamenání. Jenže veřejnost se hned rozdělila na dva tábory. Jedni Hůlkovi vyznamenání přejí, druzí si ale klepou na čelo... Objevila se totiž vlna kritických hlasů, které nechápou, za co si zpěvák vyznamenání zasloužil.

„Někteří lidé mě v této souvislosti odsoudili a napsali o mě často velmi vulgární až hnusné věci, bylo mi dokonce vyhrožováno smrtí,“ uvedl Hůlka na tiskové konferenci. „V tisku se objevily zprávy o tom, že jsem státní vyznamenání po skončení ceremonie ztratil. Není to pravda. Šel jsem z Hradu, chtěl jsem vyznamenání uklidit a vypadlo mi. Naštěstí tam byl pohotový redaktor, kterého neznám, a podal mi ho,“ popisoval portálu Blesk.cz Hůlka.

Zpravodajský portál TN.cz ale zveřejnil unikátní záběry, na kterých je vidět přesný moment, kdy Hůlka státní vyznamenání ztratil. Vypadlo mu, když si nandával kabát, a vůbec si toho nevšiml, což je vidět na záběrech. To potvrdil i reportér TV Nova Martin Šnajdr, který byl na místě přítomen. „Toho vyznamenání na zemi jsem si všiml, až když se blížil další respondent. A to Daniel Hůlka už byl dávno pryč. Tak jsem vyznamenání zvednul. Dan Hůlka se vrátil po několika minutách a evidentně na zemi něco hledal, tak jsem ho oslovil a vrátil jsem mu tu medaili. A on mi ještě poděkoval,“ řekl Šnajdr. Je tedy zřejmé, že Hůlkovo vyjádření není úplně přesné.

Polovina národa si myslí, že Hůlka dostal medaili prostě jen z protekce. Daniel Hůlka je známý tím, že je Zemanovým velkým podporovatelem a obdivovatelem. Například prezidenta i s rodinou pozval na svůj vánoční koncert v divadle Broadway. Zeman zase Hůlku pozval na oslavu 70. narozenin. Hůlka mu tehdy přinesl kožené křeslo.

Autor: niž

Diskuze