Drsná nehoda Bianchiho v Suzuce - 6
Zdroj: isifa.com
Držíme palce!

VIDEO: Brutální nehoda v F1. Závodník bojuje v nemocnici o život

To byla smůla! Auto vylétlo z trati ve chvíli, kdy jeřáb odklízel jiný vůz. Namísto ťukance do měkké bezpečnostní bariéry tak přišel drtivý náraz do mohutného stavebního stroje. Přežije?

Francouzský závodník Jules Bianchi (25) nepatří mezi hvězdy formule 1. Se slabým vozem Marussia získal zatím pouhé dva body za deváté místo a většinou dělá "zametače pole".

Mladý Francouz však patří mezi největší talenty seriálu Grand prix a je třetím jezdcem Ferrari. Tedy čekatelem na volnou sedačku v jednom z nejlepších týmů. A podle některých hlasů měl s rudým strojem dokonce závodit již od příští sezony.

Teď však bojuje o život, při nárazu do jeřábu v sedmé zatáčce si navzdory vyspělé bezpečnostní přilbě rozbil hlavu. Upadl do bezvědomí a jeho stav je tak vážný, že do nemocnice nemohl být kvůli prudkým změnám tlaku při letu přepraven vrtulníkem a jel sanitkou. Okamžitě po příjezdu začala jeho operace.

Všichni se teď modlí, aby Jules Bianchi přežil. Posledním jezdcem, který zahynul v závodě formule 1 byl před dvaceti lety brazilský závodník Ayrton Senna. Snad zůstane také posledním.

Velká cena Japonska formule 1 na rychlém okruhu v Suzuce byla ve 47. kole ukončena a vítězem byl vyhláše v té době vedoucí Lewis Hamilton. Od startu se jelo na vodě a v posledních kolech před nehodou déšť hodně zesílil.

Fotogalerii z nehody najdete na zpravodajském portálu TN.cz.

Autor: pul

Diskuze