Meghan - fotografování
Zdroj: Profimedia, Getty Images
prásk.tv

Vévodkyně Meghan žaluje média! Podle Harryho se stala obětí bulváru

V neděli vévodkyně Meghan podala žalobu na britský deník Mail on Sunday, který zveřejnil její soukromý dopis. Ten měla vévodkyně napsat svému otci Thomasi Markelovi. Princ Harry chování médií označil za nemilosrdnou kampaň a jeho žena prý zažívala těžké chvíle především během těhotenství.

"V neděli jsme zahájili soudní řízení proti Mail on Sunday a jeho mateřské společností Associated Newspapers kvůli neodbytnému a nezákonnému publikování soukromého dopisu napsaného vévodkyní ze Sussexu, který je součástí kampaně této mediální skupiny za zveřejnění nepravdivých a úmyslně hanlivých příběhů o ní, stejně jako o jejím manželovi," uvedl v prohlášení mluvčí poradenské společnosti Schillings.

 

7 fotek

 

Jelikož prý Associated Newspapers odmítalo problém vyřešit, musel královský pár zahájit soudní řízení. Média se měla dopustit porušení soukromí, mediální agendy i autorských práv. Celý proces bude vévodkyně Meghan financovat se svým manželem a výnosy z případného odškodnění věnují charitě.

 

Oficiální prohlášení k případu vydal také princ Harry. "Jako pár věříme ve svobodu médií a objektivní a pravdivé zprávy. Považujeme to za základní kámen demokracie…Moje manželka se bohužel stala jednou z nejnovějších obětí britského bulvárního tisku, který vede kampaně proti jednotlivcům bez přemýšlení o důsledcích nemilosrdné kampaně, která eskalovala během posledního roku, během těhotenství a při výchově našeho novorozeného syna," napsal vévoda.

 

Dodal také, že už nemohl přihlížet trápení své ženy. "Jediné, co musíte udělat, je postavit se tomuto chování, protože ničí lidi a ničí životy. Jednoduše řečeno je to šikana…," svěřil se princ Harry.

 

Vše ho velmi zasáhlo a připomnělo mu to útok na maminku princeznu Dianu. "Přestože tato akce nemusí být bezpečná, je správná. Protože mým nejhlubším strachem je opakování historie. Viděl jsem, co se stane, když někdo, koho miluji, je zbožňován do té míry, že se s ním již nebude zacházet jako se skutečnou osobou. Ztratil jsem matku a teď sleduji, jak se moje žena stává obětí stejných mocných sil," dodal smutně vévoda.

 

8 věcí, které jste nevěděli o MEGHAN MARKLE
Uhodneš, kdo to je? Takhle vypadala NEJZNÁMĚJŠÍ HEREČKA současnosti v dětství

Autor: reg

Diskuze