Ženy dostaly vlastní pruh v bazénu - 1
Zdroj: Profimedia
Oprávněná kritika?

Veřejný bazén představil speciální plavecké dráhy pro ženy: Mnoho lidí se však bouří!

Plavecký bazén v provincii Guangzhou v jižní Číně je kritizován za to, že jednu z placených drah vyčlenil ženám. "Bylo to provedeno tak, aby vše vyhovovalo ženám, které jsou ve vodě méně zkušené," říká ředitel Xijiao podle CGTN.

Zatímco obě pohlaví mohou plavat ve všech ostatních pruzích, zvláštní pruhy jsou vyhrazeny pro ženy - muži do této oblasti mají zakázaný vstup. Podle South China Morning Post byl tento krok chválen mnoha ženami, protože pomalejší ženy teď mohou plavat v ženských pruzích, zatímco ti, kteří dobře plavou, mohou vždy přejít do těch klasických.

Zavedení pruhů se uskutečnilo po tom, co si ženy stěžovaly, uvedl správce bazénu Huang Jiarun. Ve svém prohlášení řekl, že se objevily některé dámy, které byly rychle plavajícími muži zasaženy. Navíc se pak bazénu některé ženy vyhýbaly, protože se cítily nejistě.

Někteří muži však na internetu započali veřejnou diskusi o tom, zda je počin spravedlivý nebo ne. Vadí jim, že do části bazénu mohou pouze ženy. Někteří lidé uvedli, že by měl existovat i samostatný pruh pro muže, kteří chtějí naopak plavat velmi rychle. Mnoho dalších lidí zase uvedlo, že toto uspořádání dává ženám pocit odlišnosti a vytváří bariéru.

Autor: mk

Diskuze