Tak si ji někam strčte

Věra Tichánková jako hvězda Kameňáku: Podívejte se na ni v poslední velké roli

Věra Tichánková (†93), která zemřela v noci ve vinohradské nemocnici, byla hlavně komediální herečkou. Své umění naposledy předvedla v komediích ze série Kameňáků. Podívejte se na ukázky!

Na herectví se dal vlastně z nouze. Studovala chemicko-technologickou vysokoou školu v Praze, ale když za války Němci školy zavřeli, stala se konzervatoristkou.

Začala hrát ve dvaceti letech. Hrála řadu různých postav ve filmu i v divadle. Její nejoblíbenější divadelní role byla Katrin v Matce Kuráž. Známá je také ze seriálu HOSPODA, kde hrála babku Jiráskovou, která má ráda „fefrminsků.

V Horáckém divadle v Jihlavě se seznámila se svým budoucím manželem, taktéž hercem, Janem Skopečkem kterého si později vzala a jsou spolu už skoro 60 let. V roce 1949 přešla i se svým manželem do Prahy, kde hrála v Libeňském divadle. Nejčastěji hrála české selky.

V roce 1953 se jí narodila dcera, která se jmenuje Marie. Ta se provdala za Francouze a nyní žije v Lyonu. V roce 2002 získala Věra Tichánková Thalii za celoživotní dílo.

Autor: pul

Diskuze