Andrea a Jiří Pomeje - 1
Zdroj: Profimedia
Velké vyjádření Andrey Pomeje

Umírala jsem strachem. Zamykala jsem se a čekala až Jirka vystřízliví

Andrea byla třetí a poslední ženou Jiřího Pomeje (†54). Od jeho smrti je pod drobnohledem veřejnosti a nyní se rozhodla, že se přestane schovávat a promluví. Na sociální síti napsala, jak těžké byly poslední chvíle s Jirkou.

14 fotek
Andreu Pomeje donutila k vyjádření především slova Marie Formáčkové (66), která byla důvěrnou přítelkyní Jiřího. Ta o Andree promluvila pro portál Blesk.cz. Pomeje k Marii po nemoci přišel. Měl jednu tašku a slavík v krku. Tvrdil, že ho Andrea vyhodila z domu. Na její adresu Formáčková řekla, že tohle by chlapovi s rodinou neudělala. Andreu to natolik ranilo, že se rozhodla prolomit hradbu mlčení. Na sociální síť napsala následující...

Je mi nesmírně smutno, že v téhle době jsem nucená tyto řádky psát, ale to co se děje mě strašně bolí! Byla jsem přesvědčená, že teď už nemá smysl cokoliv říkat, protože to prostě nic nezmění. Když jsem četla komentáře lidí, kteří vůbec nic nevědí, ani z procenta netuší realitu a dávají Jirkovu smrt za vinu mě, řekla jsem si, že to nějak zvládnu, i když mi to ubližovalo, ale když pak čtete názory někoho jako je Marie Formáčková, kterou máte rádi a vážíte si jí, tak to prostě nejde přejít. Maruško, vím že jsi Jirku milovala a on tebe, znáš ho tak dlouho.

Byl skvělý chlap, hodný, empatický člověk, který by se pro všechny z celého srdce rozkrájel, ale také spousty věcí zveličoval. Ne-li si úplně vymyslel. Nevíte bohužel nic, co se u nás za poslední roky (ještě před nemocí) dělo. Ví to jen moje a Jirkova rodina a nejbližší přátele. Řekla jste, že byste muže s rakovinou z domu nevyhodila, to ostatně je nejčastější názor všech co mě lynčují! Jenže je to lež! Prosím, dokážete si představit, že každý den neděláte nic jiného, než se snažíte všemi způsoby, aby se člověk, kterého milujete, vyléčil? Víte a snažíte se ho celou tu dobu přesvědčovat, že ten život, který žil, nebyl zdravý. Večery probrečíte, aby to on a dítě nevěděli a ráno zase pozitivně, jako by to byla chřipka, jedete do něj nálož podpory.

On se utěšoval svým způsobem a já ho chápala a odpouštěla mu to, jenže pak vidíte jak kvůli tomu chřadne. Když jsem ho loni odvezla do nemocnice, myslela jsem, že o něj přijdeme. Byla jsem tam každý den. Spala tam, když měl úzkosti a ataky z abstinence a závislosti na lécích. V lednu, když mu byl odoperován hrtan a bylo potvrzeno, že nikde nic jiného není a je zdráv, doufala jsem, že teď celý svůj život přehodnotí a změní. Bude tu pro nás, ale nestalo se! Bylo to ještě horší. Psychologa odmítal. Bála jsem se jeho odchodu ven a umírala strachem v jakém stavu přijde. Maruško a vy všichni ostatní: Dokážete si vůbec představit, jaké je to milovat člověka, který odmítá vaší pomoc? Jaké je to, když se s malým dítětem před ním musíte zamykat v pokoji a počkat až vystřízliví? Jak je to těžký od takového člověka odejít, protože každé ráno je to zase ten úžasný, hodný, empaticky muž? Vydržela jsem to až do dubna. Vážila jsem 49 kg. Nemohla jíst a Anička se doma bála. Chtěla jsem odejít nejdřív já. Řekla jsem ať si všechno nechá. On odmítl a opilý si tu před domem udělal svou one man show pro media.

Čekala jsem jak se bude chovat a jestli začne opravdu žit tak, jak má. Když ho neprobrala nemoc a to že skoro umřel, tak ho třeba probere tohle, jenže ne! Nic nepochopil. Nový vztah jsem si našla v srpnu. Za 5 měsíců. Jen jsem chtěla znovu žít! Opravdu jsem na to neměla právo? Proč? Nebo jen si potřebujete pro úlevu z bolesti do někoho kopnout? Dobře, jen si ,prosím, ale uvědomte, že jsem ztratila člověka, se kterým jsem byla 8 let - 24 hodin denně. Anička ztratila tatínka, mám strach, jak s tím bude žít! Za Jirku jsem se modlila, aby se z toho dostal a strašně mě to mrzí. Jsou to nejtěžší dny v mém životě, tak prosím než mi začnete psát nebo veřejně vše komentovat zamyslete se jestli to má vůbec smysl. Děkuji! A.

Zbavte se závislosti na alkoholu. Vyplatí se vám to! GALERIE jako důkaz
Alkohol jako nejlepší přítel?

Autor: Han

Diskuze