Lucie Bílá a Karel Gott - vítězové ankety Český slavík
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Co bude dál?

Velké překvapení pro český šoubyznys: Slavík se letos ruší!

Letošní ročník oblíbené hudební ankety Český slavík, které už léta vévodili Karel Gott a Lucie Bílá, se letos konat nebude! Pořadatelská agentura Musica Bohemica se rozhodla anketu nevyhlásit.

14 fotek
Agentura Musica Bohemica, která každoročně pořádá hudební anketu Český slavík, se rozhodla, že ji letos nevyhlásí.Bere si prý oddechový čas. Do budoucna chtějí celou anketu proměnit a zmodernizovat.

Pořadatelská agentura Musica Bohemica informaci o zrušení ankety zveřejnila na svém profilu na sociální síti. "Anketa Český slavík je nezpochybnitelný fenomén, který si za uplynulá desetiletí prokazatelně získal přízeň statisíců fanoušků hudby a hlasujících. Má-li však být skutečným barometrem masové popularity v oblasti pop music, musí držet krok s dobou, mimo jiné s rychlým rozvojem sociálních sítí. Proto jsme zahájili rozsáhlý projekt proměny ankety, aby dokázala mnohem víc reflektovat kontexty hudbě i společnosti. Je to proces, který si vyžádá delší čas i důkladné prověření fungování," napsala agentura.


"Slavík tak získává oddechový čas, aby se v budoucnu objevil v pozměněné podobě, která bude odpovídat současným trendům komunikace i aktuálnímu vývoji populární hudby. Uvědomujeme si, že tím neděláme radost našim fanouškům, ale věříme, že tento krok pochopí a těšíme se na budoucí setkání při oslavě české populární hudby," doplnila agentura.

Informaci potvrdila i televize Nova, která anketu Český slavík několik let vysílala. "Televize Nova potvrzuje, že nebude letošní rok vysílat anketu popularity českých zpěváků, zpěvaček a skupin – Český slavík Mattoni. Jde o rozhodnutí pořadatelské agentury Musica Bohemica. Věříme, že se anketa v příštím roce na obrazovku televize Nova opět vrátí," uvedla Jana Ondrejechová, tisková mluvčí skupiny Nova.

Autor: mk

Diskuze