Posmrtný život
Zdroj: Twitter
Co se stane pak?

Vědec prý vyřešil záhadu posmrtného života. Existuje? Dokazuje to svou teorií

O tom, co se stane po smrti, už někdy přemýšlel snad každý. Jdeme do nebe? Nebo naše duše putuje do jiného těla? Existuje posmrtný život? Vědec tuto záhadu zkoumal několik let a teď má odpověď!

Tuto otázku už si asi během života kladl každý. Co se stane po smrti? Existuje život po životě? Stanou se z nás duchové? Jdeme do pekla či do nebe? Přesuneme se na jinou planetu či do jiné dimenze?

Sean Carroll z Institute of Technology v Kalifornii možnosti života po smrti dlouhodobě sledoval. Výzkum, kterému věnoval několik let, založil na jednoduchých fyzikálních zákonech a jejich fungování v lidském těle. Nejdůležitější byl pro jeho výzkum samozřejmě hlavně mozek.

Od toho se také vyvíjí jeho teorie. Podle něj posmrtný život neexistuje! Snaží se to vědecky odůvodnit. Podle fyzikálních zákonů probíhajících v lidském mozku prý není možné, aby informace, které jsou v mozku uložené, přetrvali i po té, co zemřeme.

Podle něj je vědomí poháněno atomy a elektrony, které máme v mozku. Jakmile zemřeme, přestanou fungovat a mysl přestane být aktivní. V mozku tedy nemohou zůstat žádné informace. "Naše vědomí nemůže být odděleno od našeho těla," říká vědec. Podle něj tedy, jakmile zemřeme, zemře i naše vědomí.

Autor: mk

Diskuze