Oumuamua - 1
Zdroj: Profimedia
Vesmírná záhada

Vědci z Harvardu mají jasno: Objevili jsme výtvor mimozemské civilizace! FOTO

Ve vesmíru se objevilo těleso Oumuamua, které je podle harvardských vědců prací mimozemšťanů. Jestli je tomu skutečně tak, nelze s jistotou říct. Objekt ale aspoň zaznamenali!

3 fotky
Blízko k Zemi se dostal objekt, který nese zvláštní název Oumuamua. A stejně tak podivný je i jeho původ. Podle odborníků jde totiž o první těleso, o kterém je známé, že pochází z prostoru mimo sluneční soustavu, konkrétně z mezihvězdného prostoru. Vědci si nejdříve mysleli, že jde o kometu. Alespoň velikost objektu by tomu odpovídala. Pak se ale Shmuel Bialy a Abraham Loeb z Harvardské univerzity na toto těleso zaměřili v okamžik, kdy bylo naší planetě nejblíž.... Co zjistili?

Podle jejich odborných matematických výpočtů se o kometu nejedná. Prý je těleso až podivně polodlouhé, což svým tvarem kometě opravdu neodpovídá, a navíc nemá typický ocas. Kromě toho mu chyběla rotace a uvolňování plynu. Proto z toho vyvodili dva možné závěry o to, co by těleso mohlo představovat...

První teorie praví, že těleso Oumuamua je pozůstatkem neznámé mimozemské civilizace. Může to být část technologie, která se omylem dostala volně do vesmírného prostoru. Druhá, zajímavější varianta je, že se jedná o funkční mimozemskou družici či sondu, kterou neznámá civilizace vyslala do vesmíru záměrně, stejně jako to dělá lidstvo... Jak to ale je, zůstanou nejspíš záhadou. Objekt se totiž od té doby od Země vzdaluje, a tak nejspíš nebude mít lidstvo šanci zjistit, o co ve skutečnosti šlo.
 

Autor: bin

Diskuze