Stres v práci
Zdroj: Twitter
Děravá hlava s vysokým IQ

Vědci odhalili: Čím více zapomínáte, tím jste inteligentnější! Jak je to možné?

Zapomínání všeho možného není záležitostí jen našich babiček. Každý z nás občas hledá klíče, peněženku, dokonce i na parkovišti zaparkované auto. Pozor - vědci tvrdí, že právě krátkodobá paměť upozorňuje na naši vysokou inteligenci.

Není mezi námi nikdo, kdo by to neznal. Stane se i několikrát týdně, kdy něco hledáme. Věta, kterou každý dobře zná: "Kam jsem to, sakra, položil/a?" Ať už hledáte peněženku, doklady, klíče od domu, od auta a nebo dokonce samotné auto.

Většinu domácích věcí děláme už tak nějak automaticky - vypneme domácí spotřebiče, zhasneme, zamkneme dveře a odcházíme. V ten moment po odchodu je možné, že klíče nějak postrádáme. U každodenních činností, vzhledem k jejich rutině, se nám v hlavě odehrávají zcela jiné myšlenky. Poté, kdy si člověk uvědomí, že z domu odešel, začne klíče hledat, zda je vůbec má.

Na univerzitě v Torontu na toto téma začaly s výzkumy. Vědci Paul Frankland a Blake Richards tvrdí, že zapomínání je známka inteligence. Chytří lidé prý totiž myslí na důležitější věci, než je ukládání věcí. Čím více budeme zapomínat na běžné věci, tím budeme inteligentnější? Tady je postup, jak se něčemu vyvarovat.

Postup jak na to:
- Je zapotřebí si uvědomit, kdy jsme danou věc viděli naposled.
- Kde jsme se zrovna pohybovali, když jsme věc ztratili.
- Je dobré si vzpomenout úplně na vše, tedy s kým jsme mluvili, o čem jsme se bavili a možná vás to "cvakne".
- Nejčastějším problémem bývá, že je na běžném místě, kam ji odkládáme- jen se špatně díváme.
- Při špatném hledání se už objevují známky paniky, proto třeba ty klíče nemůžeme najít.

Autor: ad

Diskuze