Sex - 1
Zdroj: Profimedia
Dobré vědět

Vědci přišli se zajímavým objevem: Jeden druh sexu zlepšuje paměť a slovní zásobu! Který?

Čas od času přijdou vědci se zajímavým zjištěním. Nyní zkoumali ženskou paměť a přišli na to, jak ji zlepšit. Nejen, že ji může posílit káva nebo konzumace lososa, ale také jeden druh sexu.

Máte problémy s pamětí, malou slovní zásobu nebo se špatně orientujete v prostoru? S tím může být brzy konec! Stačí se jen často oddávat sexu. Pozor, pomůže vám ale jen určitý druh pohlavního styku, radí server jenproženy.cz.

Odborný časopis Archive of sexual behavior zveřejnil výsledky výzkumu, kde měly ženy, které často provozovaly penetrační sex, tedy klasické pronikání bez stimulace klitorisu nebo pettingu, měly lepší paměť a o dost větší slovní zásobu.

Vědci z kanadské McGillovy univerzity požádaly 78 žen ve věku 18 až 29 let o vyplnění dotazníku, který se týkal jejich sexuálního chování. Následně si ženy měly zapamatovat náhodná slova a fotografie obličejů. Potom měly po určité pauze určit, co z toho už viděly a je jim povědomé. Ukázalo se, že ty, které dávají přednost penetračnímu sexu, mají daleko lepší paměť než ostatní.

Podle vědců je tento druh sexu je prospěšný k růstu nových mozkových buněk.

Jste dlouho bez sexu? Víme, co to dělá s vaším tělem!
Typ vaší postavy prozradí, jak dobrá jste v posteli!

Autor: mk

Diskuze