Jak si správně utřít zadek
Zdroj: Profimedia
Jak se správně utřít?

Vědci odhalili šokující zjištění: Neuhádnete, co děláte na záchodě celý život špatně!

Další úkon, který jsme do této chvíle pokládali za naprosto samozřejmý a bezpečný, se nám rozplynul přímo před očima. Mysleli jste si, že utírání vašeho ctěného pozadí není žádná věda? Omyl! Téměř každý se při něm dopouští naprosto základní chyby.

Jak na to tedy máte jít? Stačí změna směru, nebo rychlosti utírání? Kdepak! Toaletní papír můžete rovnou vyhodit, tudy totiž cesta nevede. Odbornice Rose Georgová na toto téma napsala dokonce celou knihu, a papírem rozhodně nešetřila.

Podle ní „toaleťák“ výkaly vůbec neutře a z naší kůže neodstraní, má totiž naprosto opačný efekt. Naopak je rozetře a rozmaže. Můžeme jej s klidem přirovnat k utírání suchým ručníkem. Neefektivní a nehygienické. Navíc utírání se suchým papírem může způsobit drobné trhlinky.

A jaké je tedy řešení? Rose doporučuje nainstalovat do koupelny bidet, zařízení, které vypadá jako fontánka. Ovšem počítá i s tím, že ne každý si bidet může dovolit. Alternativním řešením můžou být vlhčené, biologicky rozložitelné, ubrousky, které jsou jistě dostupnější možností. Teď už si jen stačí vybrat a dát sbohem zastaralému přesvědčení!

Nechutné nebezpečí v koupelně: Netušili jste, kde na vás číhá nejvíc bakterií
Kde se vzalo první WC a kolik času průměrný Čech protrůní?

Autor:

Diskuze