Pokemon Go
Zdroj: oficiální zdroj
Buďte opatrní

VAROVÁNÍ: Nový herní hit může i zabít! Chytání pokemonů v reálném světě má první oběti

11. 7. 2016

Hra na mobilní telefony Pokémon Go se stala nejstahovanější aplikací začátku letošního léta. Má však některá úskalí, na která nejsou její uživatelé připraveni.

Japonské animované příšerky, tzv. pokémoni, se hřáli na vrcholu popularity v devadesátých letech. Nyní se společnosti Nintendo, která se zaměřuje především na výrobu herních konzolí, podařil nečekaně úspěšný comeback. Pokémoni pronikli na naše mobilní telefony a baví celý svět.

Dostali se nejen na mobilní telefony, ale hlavně do našeho světa. Hraní nového hitu spočívá ve využívání tzv. rozšířené reality. Pohybujete se ve skutečném světě, ale pomocí GPS a objektivu kamery na vašem mobilním telefony nacházíte pokémony, které sbíráte a potom s nimi bojujete s jinými nadšenci, nebo je třeba vyměňujete.

Nebezpečí hry spočívá právě v tom, že se pohybujete v reálném světě, ale přitom intenzivně koukáte na displej svého mobilního telefonu. Na webu Reddit se objevil příběh uživatele, který při hledání pokemonů spadl do výkopu. "Zlomil jsem si nártní kůstky a mám sádru," píše.

Jiný hráč se svěřil, že jeho soupeř při hledání pokemonů nesledoval chodník a spadl na břehu moře z mola do vody. "Neutopil se, ale na svůj mobilní telefon může zapomenout," píše. Další narazil obličejem do prosklených dveří v supermarketu.

Už se objevila také první varování a doporučení výrobců mobilních telefonů. "Hraní Pokémon Go, i provozování jiných mobilních aplikací, při řízení vozu je nebezpečné a ohrožujete tím svůj život i životy druhých," píše se v něm.

Autor: der

Diskuze