Jim Parsons a Benedict Cumberbatch
Zdroj: isifa.com
Výsledky

V televizních Oscarech slavili Sherlock i šílený vědec

Benedict Cumberbatch nebo Martin Freeman nejsou již dávno jen televizními hvězdami, ale září na filmovém plátně. Proto asi není překvapením, že vyhrávají i televizní ceny. Jako včera populární americké Emmy.

Americkou televizní cenu Emmy za nejlepší komedii si odnesl seriál Taková moderní rodinka, prestižní ocenění získal již popáté za sebou. V kategorii nejlepší dramatický pořad pak uspěl seriál Perníkový táta. Ceny Emmy, které jsou považovány za obdobu filmových Oscarů, se předávaly v Los Angeles v pondělí večer místního času (dnes ráno SELČ).

Taková moderní rodinka slavila úspěch i v dalších kategoriích. Nejlepším hercem ve vedlejší roli v komediálním seriálu se stal Ty Burrell, který v Takové moderní rodince hraje dětinského otce rodiny Phila. Za režii pak získala Emmy Gail Mancus.

Perníkový táta zabodoval také v kategorii nejlepšího herce, v níž si cenu převzal Bryan Cranston. V dramatu také uspěli v nejlepších vedlejších rolích Aaron Paul a Anna Gunn. Nejlepší herečkou v dramatickém pořadu se pak stala Julianna Margulies za roli v seriálu Dobrá manželka.

V kategorii nejlepší režie minisérie, televizního filmu nebo dramatického speciálu uspěl Adam Bernstein s kriminálním dramatem Fargo.

Jim Parsons získal za roli geniálního vědce Sheldona Coopera v seriálu Teorie velkého třesku svou čtvrtou televizní cenu Emmy v kategorii nejlepší herec komediálního seriálu. V ženské kategorii prestižní ocenění získala za výkon v seriálu Viceprezident(ka) Julia Louis-Dreyfus.

Emmy za nejlepší scénář pro minisérii, televizní film nebo dramatický speciál získal Stephen Moffat za třetí díl třetí série Sherlocka s názvem Poslední přísaha. Za tento díl byl oceněn i Martin Freeman jako nejlepší herec ve vedlejší roli v minisérii nebo televizním filmu a Benedict Cumberbatch jako nejlepší herec v minisérii nebo televizním filmu.

Allison Janney si odnesla cenu za roli babičky v seriálu Mom (Mamka) jako nejlepší herečka ve vedlejší v komediálním seriálu.

Předávání ocenění se tradičně odehrávalo v žertovném duchu, herci ale zvážněli, když došlo na vzpomínku na zemřelého amerického herce Robina Williamse.

"Rozesmával nás, a to hodně. Pokaždé, když jsme ho viděli," řekl herec Billy Crystal v části večera věnované vzpomínce na osobnosti filmového průmyslu, které zemřely v uplynulém roce. "Robin Williams, to je pojem," dodal.

Autor: pul

Diskuze