Horečka úterní noci
Zdroj: Horečka úterní noci
Skvělé

V Horečce úterní noci vystoupí i oblíbenci z Tvojí tváře! Výtěžek půjde na dobrou věc

V pátek dopoledne ve zkušebně Městských divadel v Praze proběhla pod taktovkou herce a režiséra Jiřího Krause zkouška Horečky úterní noci, na kterou se můžete těšit v úterý 23. ledna v divadle Hybernia. Jde o jedinečné vystoupení talentovaných pěveckých a hereckých osobností, které se dobrovolně sešli, vzdali se honoráře a rozhodli se dělat to, co je baví, tedy hrát a zpívat, pro dobrou věc. Výtěžek z prodeje vstupenek totiž putuje do nadačního fondu Veroniky Kašákové. Zakoupením vstupenky podpoříte děti a mládež z dětských domovů a strávíte nevšední kulturní večer.

6 fotek
V hlavní roli uvidíte a uslyšíte Václava Noida Bártu, Radku Fišarovou, Lilian Sarah Fischerovou, jejíž divadelní společnost Indigo company celou akci pořádá, dále Petru Vraspírovou, Ondřeje Rumla, Brigitu Cmuntovou nebo gospelovou zpěvačku Leonu Gyöngyösi. Ta málem ohrozila celé představení. Po deseti letech jela s přítelem na hory lyžovat a stala se jí nehoda.

"Při vystupování z lanovky mi odletěla jedna lyže a na té jedné jsem se neudržela, takže jsem se nevyhnula pádu", říká půvabná zpěvačka při pohledu na svou zafixovanou nohu. A jaká je diagnóza? Natržený křížový vaz. "Minimálně dva měsíce to musím nosit takto. Ale benefiční večer Horečky úterní noci není a ani nebyl v ohrožení. Hraju tam postavu Mahalii Jackson, která je o pár desítek kilo težší, budu mít vycpávky a nic nebude vidět. Také tam jen zpívám, netančím. Takže mohu představení odehrát i s tímto úrazem", dodává Leona.

Česká Audrey Hepburn herečka Brigita Cmuntová, kterou znáte například ze seriálu První republika, se Horečky úterní noci účastní také. "Stalo se mi, že mne dvakrát nebo třikrát někdo přirovnal ke slavné Audrey Hebpurn. Je to milé, jsem ráda, ale já jsem já...", usmívá se sympatická herečka.

Z dovolené téměř rovnou na zkoušku se vrátila modelka a patronka fondu Veronika Kašáková. "Vrátila jsem se z Bali, byla jsem tam poprvé, měla jsem předtím tolik práce, že jsem se nestačila ani pořádně začít těšit, nechala jsem se překvapit a musím říct, že to bylo nádherné. Je to ráj. Byli jsme tam s přáteli a připadala jsem si chvílimi jako v tom seriálu. Bylo to bezvadné. Nakonec to ale rychle uteklo, přítel tam ještě s kamarády zůstal a věnuje se surfu. Já a pár dalších jsme se vrátili, pracovní povinnosti už čekali", prozradila krásná blondýnka, pro jejíž nadaci se celý benefiční večer koná. "Jsem za to moc vděčná a děkuji všem, kteří se na tom podílí. Je to pro nás a děti velká čest", dodává.

I muzikálová hvězda Petra Vraspírová, přítelkyně Romana Vojtka, se vrátila z dovolené. "Byla jsem s přítelem v Emirátech, bylo tam nádherně, všechno nám vyšlo. Svátky jsme trávily s rodinou, Roman měl u sebe také děti, takže jsme se věnovali rodině a pak se mě zeptal, co děláme od prvního do sedmého ledna? Podívala jsem se do diáře, a říkám, že nic. Tak prý jestli pojedeme na hory? Já chtěla raději za teplem, trochu se ohřát, tak jsme si nadělili takovýhle dárek. V létě jsme zkoušeli muzikál a pořád jsme měli dost práce, takže jsme se na dovolenou dostali až teď", sdělila nám Petra Vraspírová.

Vystoupení v Horečce úterní noci již po několikáté potvrdil talentovaný Ondřej Ruml a Radka Fišerová. Ondřej chystá pro své fanoušky brzy desku, se kterou mu textově pomáhá Brigita Cmuntová.

Radka Fišerová prožila neklidné svátky. "V podstatě to byla jedna velká oslava, nejdřív jsem slavila čtyřicáté narozeniny, poté měl narozeniny můj šestiletý syn a svátky", směje se sympatická zpěvačka. "Nově učím na státní konzervatoři Na rejdišti. Je to skvělá škola, jsem vděčná za tu příležitost a jsem strašně ráda, že můžu pracovat s lidmi, kteří tam jsou. Moc mě ta práce těší. A jinak se věnuji divadlu a muzikálu", prozradila Radka Fišerová, kterou můžete vidět třeba v novém muzikálu Muž se železnou maskou.

Autor: mk

Diskuze