Aťka Janoušková
Zdroj: Profimedia
Bylo to rychlé

Už se ví, co zabilo Aťku Janouškovou: Zemřela během několika vteřin!

Začátkem března zemřela oblíbená herečka a dabérka Aťka Janoušková (†88), která svůj hlas propůjčila například včelce Máje. Její smrt byla náhlá. Patolog nyní objasnil, na co zemřela.

5 fotek
Oblíbená herečka, zpěvačka a dabérka Aťka Janoušková, vlastním jménem Vlasta Janoušková, zemřela krátce před svými narozeninami, které by oslavila 16. března.
Známá byla především díky svému hlasu, který propůjčila pohádkové včelce Máje. Její hlas si můžeme vybavit také z Příběhů včelích medvídků či Broučků. Aťka Janoušková byla u zrodu českého dabingu a v 90. letech jejího hlasu hojně využívali také v reklamě.

Slavná česká herečka, která měřila jen 120 centimetrů, zemřela náhle. Podle jejího přítele Lubomíra Zemanece herečce puklo srdce. Předtím prodělala plicní embolii. Pitva ukázala, že by Aťka zemřela, i kdyby u ní Zemanec přespal, jak jí tehdy nabízel. Podle patologa to byla otázka několika okamžiků.

Herečka původně ulehla s chřipkou. „Ve čtvrtek dopoledne hodně chraptěla, radil jsem jí čaj z majoránky, který dělávala má babička. Aťce nechutnal, řekla, že si ho udělá až v pátek. Pak jsem jí volal večer okolo šesté. Hlásila, že nemá teplotu, že to je lepší. Znal jsem dobře její zvyky, chodila spát až po jedenácté, někdy k půlnoci. Když jsem ji znovu vytočil ve 22:48, už telefon nezvedla,“ vzpomíná Zemanec dle Blesku.

Podle nařízené pitvy zemřela ve čtvrtek 7. března, po dvou dnech její tělo našla policie, která násilně vnikla do jejího bytu poté, co bylo jejímu nerozlučnému příteli Lubomíru Zemancovi divné, proč se neozývá.

Časté mýty o nemocech srdce a cév, které vás ohrožují na zdraví
Akutní žilní trombóza: Hrozí na cestách i vám?

Autor: mk

Diskuze