Nejhorší den v historii lidstva - 1
Zdroj: Profimedia
Už jen pár dní

POZOR: Blíží se nejhorší den v historii! Proč se lidé bojí 15. dubna?

Už tuto neděli bude 15. dubna. Ti, co ví, co tento den znamená, mají strach. Proč? Všichni by si měli dávat raději pozor. Jestli ještě neznáte důvod, brzy ho pochopíte.

15. duben není zdaleka tak obyčejné datum, jak by se mohlo na první pohled zdát. S tímto konkrétním dnem jsou spojeny tragické události, které se v historii odehrály.

15.4. 1865 byl spáchán atentát na amerického prezidenta Abrahama Lincolna. Ten samý den, jen o 47 let později, se potopila legendární nepotopitelná loď Titanic. Za dalších 15 let se rozvodnila řeka Mississippi. Následujících mnoho desítek let to vypadalo, že prokletý 15. duben byl konečně prolomen. To byl ovšem omyl. 15.4. 1989 bylo na stadionu Hillsborough ušlapáno 96 lidí, a tak pověstné datum udeřilo znovu.

Tragické události ale neminuly 15. dubna ani v tomto tisíciletí. V roce 2010 vybuchla isladská sopka Eyjafjallajökull, která zastavila letecký provoz nad Evropou. A co tragického se událo naposled? V roce 2013, téměř před pěti lety, spáchali teroristé atentát na Bostonském maratonu, při kterém v cíli vybouchly dvě bomby. Pochopitelně i toto se stalo 15. dubna... Lidé se proto děsí, co v tento den přijde příště a hlavně kdy! Letos? Za rok? Kdo ví...
 

Autor: bin

Diskuze