Slon
Zdroj: Thinkstockphotos
Zajímavé

Už jste někdy viděli slona kouřit? Pokud ne, tohle VIDEO vás dostane

Po smrti posledního bílého nosorožce Súdána je mnoho lidí znepokojeno bezpečností volně žijících zvířat. Uprostřed celého toho chaosu se na internetu objevilo video se slonem, který "kouří" v džungli.

Záběry z lesa Karnataka se nedávno objevily na Facebooku. Na nich je zobrazen slon, který "kouří". Úžasné 49sekundové video bylo zveřejněno společností Wildlife Conservation Society.

Až když se záběr kamery přiblíží, lze konečně lépe vidět, co se skutečně v Indii v hlubokém lese národního parku Nagarhole děje. Předtím, než začněte panikařit, měli byste vědět, že to není tak, jak to vypadá. Podle zpráv se slon snažil sníst dřevěné uhlí. Takže sebral spálený kus ze země a začal odfukovat popel.

"Toto neobvyklé chování slona bylo zachyceno na videu z národního parku Nagarahole a je trochu matoucí. Náš kolega, pan Vinay Kumar , cestoval s našimi terénními pracovníky po částečně spáleném místě vlhkých listnatých lesů, když se slon objevil. Slon by si k ústům vytáhl kus dřeva plný popelu a vyfoukl ho do kouře dýmu!" bylo video okomentováno.

Dřevěné uhlí nemusí mít žádnou výživovou hodnotu, avšak zvířata prý často přitahuje, kvůli svým léčivým vlastnostem. Také slouží jako projímadlo. Po lesních požárech se tedy často zvířata vydávají na spáleniště.

Autor: mk

Diskuze