Princ George - 1
Zdroj: Profimedia
Velká záhada

Tajemství prince George odhaleno: Proč ho nikdy neuvidíte v dlouhých kalhotách?

Nejmladší muž britské královské rodiny princ George (4) nosí stále krátké nohavice. Ať je teplo, nebo zima, jeho matka vévodkyně Kate mu nikdy neobleče dlouhé kalhoty. Má k tomu zvláštní důvody!

4 fotky
Pokud si na internetu vyhledáte jakékoliv fotografie malého prince George, zjistíte, že se nikdy na veřejnosti neobjevuje v dlouhých kalhotách. Jeho nohavice vždy končí nad koleny.

Kraťasy v létě během teplého počasí nosí většina dětí, ale malý George dlouhé nohavice neoblékne ani v zimě. V chladných měsících jeho nohy zakrývá alespoň dlouhý kabát a vysoké boty.

Ani v poslední době, kdy byl se svými rodiči princem Williamem a vévodkyní Kate na návštěvě v Polsku a v Německu, tomu nebylo jinak – prince George veřejnost mohla spatřit opět jen v šortkách!

O tom, proč pravděpodobně Georgovi neustále oblékají krátké kalhoty, pohovořil pro portál MailOnline expert na etiku William Hanson. Ten vysvětluje, že krátké kalhoty jsou znakem příslušnosti k šlechtickému stavu. Dlouhé kalhoty zkrátka nejsou pro aristokraty!

Podle něj to může souviset i s tradicí 16. století. V té době totiž nosili malí chlapci až do osmi let dokonce šaty! Přestup ke kalhotám byl pak řádně oslaven!

Podle Williama Hansona tyto historické tradice dodnes dodržuje většina veřejných aristokratických rodin. Ještě pár let tedy budeme čtyřletého prince George vídat pravděpodobně stále v krátkých kalhotách. Nebo při nejmenším v tříčtvrťácích a punčochách.

Unikátní fotografie po 100 letech! Tři generace královské rodiny!
Být tak princeznou... Mají skutečně pohádkový život?

Autor: mei

Diskuze