Meloun uprostřed lesa
Zdroj: facebook, Nadleśnictwo Bolesławiec, Lasy Państwowe
Na mýtince v Polsku vyrostl meloun vodní
prásk.tv

Uprostřed lesa v Polsku záhadně vyrostl meloun. Lesníci jsou v šoku

Kdo se v těchto dnech vydá do lesa, obvykle narazí na různé druhé hub. Ovšem v Dolním Slezsku v Polsku uprostřed lesa kromě hub vyrostlo i něco, co by tam rozhodně nikdo nečekal, a to meloun. Kde se tam vzal, to nikdo neví. Mezi lesníky však vyvolal senzaci.

Uprostřed lesů v polském Dolním Slezsku se zničehonic objevil vodní meloun. Vyrostl na mýtince v lesní školce, ačkoliv k tomu vůbec neměl vhodné podmínky. Není proto divu, že mezi lesníky vyvolal značné pozdvižení. Něco takového ještě nezažili. O zeleninové záhadě informoval polský zpravodajský portál TVN24.pl.

 

Maloun má rád teplo, světlo a hodně vody. Pěstuje se na jihu Evropy nebo v Turecku, ale rozhodně ne v Polsku. Natož na podzim. "Léto bylo suché, v Polsku je nedostatek vody. Mnozí zahrádkáři musí svou úrodu často zalévat, aby vůbec nějakou měli. A tady v lese si bez zalévání a jakékoliv péče vyroste meloun," kroutí hlavou lesník Daniel Kaczmarek.

 

 

Kde se teplomilná exotická zelenina uprostřed dolnoslezského lesa vzala, to nikdo neví. Jednou z teorií lesníků je, že si nějaký houbař vyrazil do lesa a na svačinu si s sebou přibalil kousek melounu. Ten tam snědl a pecky vyplivnul. Semínko tam ale mohl přinést i nějaký ptáček, například sojka.

 

Chladné noci melounu daly zabrat, takže není příliš velký - má zhruba 12 centimetrů. A zřejmě už ani moc neporoste. Lesníci ho chtějí nechat tam, kde je. Rozhodli se ho netrhat a počkat, až sám od sebe uhyne. A kdo ví, třeba na té mýtince příští rok vyroste melounů víc.

 

Slupku od melounu nevyhazujte! Je prý hotový zázrak pro naše zdraví
Melounové umění: NEUVĚŘITELNÁ GALERIE melounů, které je škoda sníst

Autor: sei TN.cz

Diskuze