Mytí hlavy s kafem - 1
Zdroj: Profimedia
Super tip

Umyjte si vlasy kávou. Výsledek vás ohromí!

Umytí si vlasy kávou? Možná si říkáte, že je to směšné a podivné. Ale pokud chcete krásné, lesklé a zdravé vlasy, není to vůbec tak špatný nápad. Káva vám může na vlasech udělat větší užitek, než když ji ráno vypijete!

Výzkum ukázal, že káva může zlepšit lesk a růst vlasů. Navíc také pomáhá přidat hloubku do tmavších barev vlasů. Však už jste jistě narazili na nějaké šampóny obsahující kávu, když jste bloudili uličkami drogerie.

Tato metoda je určena především pro osoby s tmavě hnědými vlasy. U blond vlasů mohou být výsledky méně hezké a efektivní. A jak tedy na to? Tady je návod:

Udělejte si hrnec extra silné kávy. Čím je káva tmavší a silnější, tím větší hloubku přidá barvě vašich vlasů. Nemáte kávu? Můžete také použít espresso. Pokud máte blond nebo zrzavé vlasy, budete muset použít jinou metodu. Po kávě by vaše světlé vlasy mohly vypadat trochu špinavě nebo vybledle.

A co dál? Umyjte si vlasy šamponem jako vždy a důkladně je opláchněte. Pak vlasy vysušte. Dále se předkloňte a přehoďte si vlasy dopředu. Nalijte studenou kávu na pokožku hlavy a kořeny vlasů.

Přiložte si vlasy k sobě na vrchní část hlavy a zakryjte je igelitem a ručníkem. Nechte kávu působit po dobu 20 až 60 minut. Čím déle necháte kávu na vlasech, tím tmavší vlasy budou.

Pokud budete tuto metodu opakovat pravidelně, vaše vlasy začnou být tmavší, lesklé a zdravější. Káva také zlepšuje růst vlasů, což znamená, se díky ní vypořádáte i se ztrátou vlasů.

Autor: mk

Diskuze