Lucie Králová
Zdroj: Profimedia
Realita je jiná

UMĚLÝ SVĚT: Miss Lucie Šlégr Králová kritizuje celebrity sociálních sítí! Co o nich řekla?

Modelku a bývalou Missku Lucii Šlégr Královou nenajdete na žádných sociálních sítích, na rozdíl od většiny jejích kolegyň. Proč nemá Facebook ani Instagram a co si myslí o těch, kteří sociálními sítěmi žijí?

5 fotek
Bez sociálních sítí si už mnozí nedovedou svět představit. Kde kdo má dnes Facebook, Twitter nebo Instagram. Pro známé osobnosti je to další možnost, jak se zviditelnit, získat přízeň více fanoušků i jak vydělat další peníze. Ne však pro modelku a bývalou Miss Lucii Šlégr Královou (35).

„Já jsem odpůrkyně sociálních sítí. Nemám Instagram, Facebook ani nic jiného a neuznávám to. Myslím si, že si tam lidé a hlavně děti uměle vytvářejí přátelství, uměle si zvedají sebevědomí. Vytvářejí si zkrátka umělý svět a ten reálný jim přitom utíká mezi prsty. Tuhle cestu komunikace nebo sebeprezentace neuznávám. Kdyby mi někdo dnes řekl nějaké jméno známé ze sociálních sítí, tak já vůbec nebudu vědět, kdo to je. Nějaké youtuberky a blogerky vůbec neznám, nic mi to neříká,“ prozradila Prásku! Lucie.

Vyhraněný názor má také na to, jak moc jsou v dnešní době sociálními sítěmi ovlivněny malé děti. Ona sama má děti ve věku, kdy mají nutkání v jednom kuse hrát hry, koukat se na videa, sjíždět sociální sítě a mít neustále v ruce telefon. Začala to ale v čas řešit. „když jdeme do auta, vezmu jim telefony. Jedeme v autě, pouštíme si hudbu, bavíme se. Kdy si sednete se svojí rodinou jen tak sami a nemusíte při tom dělat nějakou jinou činnost? Málokdy. Auto je ideální prostředek, kdy lidé dětem dozadu dávají elektroniku, aby se zabavili. Ale pro mne je to ideální čas na to, být spolu. To, že desetileté dítě frčí někde na sociálních sítích, je chyba rodičů. Je smutné, kolik dětí tím dnes zabije volný čas místo toho, aby spolu šli třeba ven a bavili se,“ vyjádřila svou lítost nad situací modelka.

Svému jedenáctiletému synovi však založení Instagramu nezakázala. „Byla tam taková euforie. Ale když k tomu děti nejsou vyloženě vedené, tak ta euforie brzy také pomine. Dneska sice tedy Instagram má, ale chodí na tréninky, do školy a nestíhá to moc sledovat,“ řekla Lucie.

Autor: mk

Diskuze