Go Topless Pride Parade
Zdroj: Profimedia
prásk.tv

Ulice New Yorku zaplavili lidé nahoře bez! Zatčení se nebáli

V neděli tisíce lidí vyrazily do New Yorku, aby bojovaly za rovnost mužů a žen. Aby se ale lidé mohli Go Topless Day Parade zúčastnit, museli odhodit své svršky. Účastníci si pak hrudi ozdobili různými malůvkami nebo kostýmy. Událost se letos konala už po jedenácté.

Některé turisty nejspíš v neděli překvapili lidé nahoře bez, kteří se procházeli po ulicích oblíbeného amerického města New York. Jednalo se však o účastníky pochodu Go Topless Day Parade. Ten uspořádali už po jedenácté organizátoři Go Topless.

 

4 fotky

 

Pochod se konal přesně na Den rovnosti žen. To také bylo cílem události, která měla poukázat i na to, aby všichni začali vnímat svá těla pozitivně a měli se rádi. Po celou dobu na průvod dohlížela také policie a některé ulice byly zavřené, uvedl portál timeout.com.

 

Předem také organizátoři varovali účastníky, aby se nedopustili nevhodného chování. Za to by je totiž mohla policie zatknout. Naopak chodit nahoře bez je v New Yorku povolené. V některých státech USA to však legální není.

 

Například Tennessee a Indiana to zcela zakazují. Co se týče Washingtonu, Virginie a Floridy, tam zákony o problému jednoznačně nehovoří. Pokutu by však lidé dostat mohli.
 

Autor: reg TN.cz

Diskuze