Rytmus a Gogo - 1
Zdroj: Instagram
Nečekané gesto

Rytmus ukázal dobré srdce: Neuvěříte, co chce milovník luxusu věnovat Romům!

O Patriku Vrbovském (40) alias Rytmusovi se píše obvykle ve spojení s luxusem, který rád dává veřejně na odiv. Tentokrát ale rapper ukázal, že i on má srdce na správném místě a ani charita mu není cizí. Co má společně se slovenským youtuberem Gogem v plánu?

5 fotek
V rámci projektu "Náš názor" měli vybrat Rytmus a Gogo jednu romskou rodinu, které by darovali automobil, vše ale závisí na veřejnosti, protože ta bude hlasovat. Cílem projektu je vyvolat diskuzi a udělat průzkum o tom, jak moc jsou Slováci rasističtí. Momentálně visí ojeté vozidlo na jeřábu v Bánské Bystrici, kde bude ještě další tři týdny.

Háček je v tom, že pokud lidé rozhodnou svými hlasy proti, bude auto svrženo z výšky na zem a tím zlikvidováno. Rytmus na svém Instagramu sdílel fotku visícího auta a komentáře na sebe nenechaly dlouho čekat. A jak to většinou bývá pozitivní střídaly negativní.

„Proč dostane slušná romská rodina auto a slušná bílá ne? Tak ať ho dostanou obě, aby nebyla diskriminace,“ tvrdí jeden z diskutérů. „Pleteš si předsudky a osobní zkušenosti. Měl jsem celý život ghetto za barákem, takže jsem si opravdu zažil dost,“ tvrdí další z komentujících.

Tvůrci projektu chtěli hlavně lidem dát najevo, že Romové to v životě nemají zrovna jednoduché a jejich začátky nebývají slibné. Narodí se v getthu a často nemají na výběr, kudy se bude jejich cesta ubírat dále.

Sám Rytmus si všímal spíše delších komentářů a některým se dokonce vysmál. „Nedočetl jsem to, protože jsem zacítil tvoje předsudky. Cením si, že píšeš tříkilometrový komentář a pak napíšeš, že je ti to jedno, “ vzkázal rapper.

Autor: veh

Diskuze