Úspěšní už 25 let

TV Nova slaví: Generální ředitel posílá divákům narozeninový vzkaz!

Před pětadvaceti lety, 4. února 1994, začala vysílat TV Nova, jako první celostátní komerční televize na českém trhu i ve střední a východní Evropě. Poté, co se rychle etablovala jako komerční televize s vedoucím postavením na trhu, si TV Nova udržuje nejvyšší zásah cílové skupiny a pro zadavatele reklamy zůstává nejatraktivnějším médiem.

Jsme hrdí a vděční, že jsme už 25 let důležitou součástí každodenního života našich diváků a že jsme přispěli k rozvoji českého mediálního trhu. TV Nova se podařilo udržet si své vedoucí postavení po celá tato léta, a to i přesto, že v průběhu poslední dekády došlo k výrazné diverzifikaci a fragmentaci trhu. Bylo to možné díky vysoce kvalitní programové nabídce, jak zábavných pořadů, tak zpravodajství, které si každý den získávají důvěru našich diváků. Abychom si udrželi své vedoucí postavení, budeme pokračovat ve strategii diverzifikace naší programové nabídky a využívání všech platforem k nabídce co nejatraktivnějšího obsahu. Televize jako médium zůstane jedničkou mezi mediatypy s nejvyšším zásahem cílové skupiny a TV Nova bude i nadále přinášet inovace na trh,” říká Christoph Mainusch, generální ředitel skupiny TV Nova.

Dlouhodobý úspěch TV Nova

TV Nova už od začátku elektronického měření sledovanosti v roce 1997 drží vedoucí pozici v prodejní cílové skupině 15-54 a udržuje si výrazný náskok před svou konkurencí. Průměrný podíl na sledovanosti za celou tuto dobu dosáhl 42,2 % v celém dni a 45,9 % v prime time ve výše uvedené cílové skupině. Programy TV Nova obsadily 483 míst v TOP 500 nejsledovanějších pořadů v období 1998 - 2018 (včetně zpravodajských a sportovních) v cílové skupině 15-54.

Úspěch TV Nova stojí na několika základních pilířích, zahrnujících oblíbenou lokální tvorbu, seriály, nejlepší zábavu a nejdůvěryhodnější zpravodajství v kombinaci se silnými digitálními platformami, zejména s online portály Nova Plus a Voyo. TV Nova neustále rozvíjí své portfolio televizních stanic i dalších služeb, aby divákům umožnila sledovat obsah odkudkoli a kdykoliv.

Skupina TV Nova má ve svém portfoliu pět volně šířených stanic (Nova, Nova 2, Nova Cinema, Nova Action a Nova Gold), tři prémiové stanice (Nova Sport 1, Nova Sport 2 a Nova International) a stanici Nova +1, která nabízí program nejsledovanějšího českého kanálu TV Nova s posunem jedné hodiny. Stanice Nova Sport 1, Nova Sport 2 a Nova International jsou rovněž dostupné divákům na Slovensku.

Autor: bin

Diskuze