K čemu slouží cvočky na džínách?
Zdroj: Pinterest
Hezké a praktické

TUŠILI JSTE TO? Víme, k čemu slouží cvočky na džínách! Mají dokonalou funkci

Džíny nosí téměř každý. Ženy a muži bez rozdílu. Možná právě i vy! Víte ale, k čemujsou cvočky, kterých je na každých džínách celkem požehnaně? Svoji funkci rozhodně mají!

Džíny jsou kouskem, který pravděpodobně nikdy nevyjde z módy. A pokud ano, tak to bude za pěkně dlouhou dobu. Džínové kalhoty jsou na světě už pořádnou řádku let a to díky německému imigrantovi Levi Straussovi, který si je v roce 1973 nechal patentovat. A protože byly kalhoty tehdy velmi levné, stály přibližně jeden dolar, není divu, že se staly oblíbené především v řadách amerických dělníků, kam se Strauss přestěhoval a založil zde první fabriku na džíny.

A právě Levi Strauss stojí i za vznikem cvočků, které můžeme vidět na každých kvalitnějších džínách dodnes. K čemu tyhle kovové vylepšováčky slouží? Je to jednoduché. Jak už bylo zmíněno, američtí dělníci, konkrétně zlatokopové, často při práci džíny rozthaly. Jednotlivé kusy látky totiž pouhá nit neudržela, a tak Levi dostla nápad přidělat části k sobě pomocí kovových cvočků.

Ty dží kalhoty opravdu spolehlivě a k tomu i model zajímavě oživují a dobře vypadají. Nutno uznat, že tomuto muži vděčíme za jeden z nejnositelnějších kousků v historii oděvního průmyslu! Dnes se tato část oblečení stala v módě důležitou napříč všem cenovým kategoriím všech značek a módních domů... Děkujme Levimu!

Autor: bin

Diskuze