Strašná věc na dovolené v Řecku - 1
Zdroj: Profimedia / facebook
Nález v Řecku

Turista v moři objevil podivný předmět: Nejdřív se vyděsil, pak zjistil, že jde o velkou vzácnost! FOTO

Turista si užíval volno na vyhledávané řecké pláži Arina na severu Kréty. Během odpočinku si mobilním telefonem udělal několik záběrů moře. Při jejich prohlížení narazil na zvláštní plovoucí objekt. Když zjistil, co to je, potěšil tím dost tamní památkáře.

"Kvůli mnohým incidentům utonutí na ostrově muž věřil, že je to plovoucí hlava," uvedl místní zpravodajský server Neakriti. Vystrašený turista ihned, jak si všiml objektu, plujícího po vodě, na záběrech ve svém mobilu, zalarmoval plavčíka. Mezitím vzal surf a sám se k nenzámé věci plavil.

K jeho velkému překvapení nešlo o žádný kus lidského těla, ale o starožitnou amforu. Jakmile se vrátil zpět na pláž, byly o nálezu informovány přístavní orgány v Heraklionu a jejich pracovníci amforu z moře ve čtvrtek odpoledne vytáhli. Dokud nebude předána do rukou odborníků na starožitnosti, zůstane uložena na bezpečném místě.

Podle odhadů odborníků pochází nález z byzantského období, pravděpodobně z 12. až 13. století. I když byla po mnoha letech v moři značně obrostlá lasturou, je ve velmi zachovalém stavu.

Autor: mk

Diskuze