Jak prodloužit výdrž smartphonu - 1
Zdroj: facebook.com
Slabá baterie

Vybíjí se vám rychle mobil, i když ho nepoužíváte? Víme, která aplikace za to může!

Slabá baterie. Nepříjemnost, kterou zná z displeje svého telefonu nejspíš každý. O výdrž mobilní baterie bojují mnozí, ale většinou neúspěšně. Využívání telefonu má holt svoji daň. Nabíječka není vždy zrovna po ruce a investovat do powerbanky se kvůli tomu každému nechce. Čím lze také prodloužit výdrž telefonu?

Skutečným nepřítelem baterie je teplo. Čím větší výkon je pro používanou aplikaci třeba, tím více se telefon zahřívá. A tím více také trpí baterie, která ztrácí na své kapacitě. Některé mobilní aplikace nejsou zas tolik náročné, jiné však dokáží váš chytrý telefon pěkně uvařit.

Jedním z největších žroutů baterie je přitom aplikace, kterou má dnes v telefonu velké množství lidí. Facebook. Tato sociální síť se u mnohých stala takřka součástí jejich života, jiní ji využívají na zkrácení dlouhé chvíle. Ať tak či onak, jen pár minut na facebooku a procenta u baterie klesají závratnou rychlostí.

Nejúčinnějším řešením je samozřejmě tuto aplikaci odinstalovat, facebook můžete stejně tak používat i v internetovém prohlížeči. Nebude však natolik optimalizovaný pro mobilní telefony jako samotná aplikace. Druhou možností je tedy zakázat určité činnosti facebooku. Vypnout můžete například odesílání oznámení nebo lokalizační služby. Účinné je také zakázat činnost facebooku na pozadí, aby baterie neubývala, ačkoli právě aplikaci nepoužíváte.

Autor: ryn

Diskuze