Zemřel Václav Glazar
Zdroj: Profimedia
Upřímnou soustrast

Troška v slzách: Zemřel jeho přítel herec Václav Glazar (†65), známý jako jeptiška z filmů Kameňák!

11. 7. 2018

Ve středu zemřel po dlouhé nemoci herec Václav Glazar (†65), kterého si většina diváků pamatuje především z filmů Zdeňka Trošky, Kameňák.

Českou hereckou scénu zasáhla další rána. Ve středu zemřel Václav Glazar, který se proslavil především rolí mafiána převlečeného za jeptišku v sérii Kameňáků Zdeňka Trošky. Informaci o jeho úmrtí oznámil na svém Facebooku právě Troška, který byl Glazarův velký kamarád. "Ráno měl zástavu srdce, je mi to moc líto," potvrdil režisér informaci o úmrtí Václava Glazara následně pro Frekvenci 1.

Kameňák

Ve filmu si Glazar zahrál poprvé v roce 2002. Šlo o snímek Rok ďábla. Působil také jako dramaturg a scénárista. V roce 2003 založil s Jiřinou Kottlovou a Jaroslavem Čejkou vlastní kabaret Srdce a kámen, kde působil jako umělecký režisér, konferenciér, herec i zpěvák.

Herec se už dlouhou dobu trápil s vážnými zdravotními problémy. V loňském roce skončil v nemocnici na přístrojích. Poslední měsíce života strávil v LDN v Kralupech nad Vltavou. Zde se jeho zdravotní stav zhoršil, proto byl převezen do nemocnice v Mělníku. Právě zde dnes ráno zemřel.

Autor: mk

Diskuze