Jiří Pomeje a Zdeněk Troška
Zdroj: Profimedia
Pojilo je letité přátelství

Troška o smrti Jiřího Pomeje (†54): Nemohlo to dopadnout jinak. Žil život na plný pecky

Po Jiřím Pomeje (†54), který před pár dny podlehl rakovině, netruchlí jen jeho rodina, ale pochopitelně i přátelé. Mezi ty letité se řadí i režisér Zdeněk Troška (65), který se s ním mnohokrát setkal pracovně. Jaký byl podle něho Jirka ve skutečnosti?

14 fotek
Zdeněk Troška s Jiřím spolupracoval na několika projektech a vždycky si ho pochvaloval. Prozradil ale i, na co herec doplatil. „Udělali jsme spolu spoustu pěkných filmů a byl to člověk, který miloval život a žil ho na plný pecky. Někdy až moc. Byl to kluk, který byl obrovsky kamarádský, vstřícný, ale bohužel někdy zaměňoval skutečnost za svoji představu,“ řekl Troška Blesku.

Podle něho byl Jirka člověk s velkým srdcem. Troška promluvil i o období, kdy si Pomeje bral Ivetu Bartošovou. „Oba jsem vzal stranou ještě před obřadem a říkal jsem jim: Ivetko, Jirko, sami dobře víte, jak s vámi život pořádně zamával. Pokud chcete obstát v životě vůbec, musíte se věnovat jeden druhýmu a neohlížet se doprava ani doleva,“ pokračuje. Pomeje ale rad zkušeného režiséra nedbal.

„Choval se přesně opačně, než jsem mu radil. No a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Bohužel to nemohlo dopadnout jinak,“ dodal Troška. Pomeje mu jistě zůstane v srdci navždy.

Autor: Han

Diskuze