Joze-lynn Kern - 1
Zdroj: facebook.com
Malá velká hrdinka

Tříletá holčička zjistila, že její 2týdenní bráška nedýchá. Neuvěříte, jak zareagovala!

Opravdu pohotovou reakci měla tříletá Joze-Lynn Kerm, když zjistila, že její malinký bráška nedýchá. Stala se tak minimálně v okruhu rodiny velikou hrdinkou! Co udělala?

3 fotky
Když si dívka všimla, že její bratříček, ještě miminko, nedýchá, hrozně se vylekala. Rozhodla se rychle doběhnout pro babičku a říct jí, co se děje. „Vůbec nedýchal, myslela jsem si, že je mrtvý,” vypráví malá Joze-Lynn se slzami v očích. Babičku tahle zpráva vyděsila k smrti, rychle spěchala za miminkem a naštěstí stihla zareagovat. Dvoutýdenního chlapečka vzala do náruče a on rázem začal dýchat, moc se jim ulevilo. Poté ho ihned převezli do nemocnice.

Díky rychlé reakci holčičky i babičky se miminku nic vážného nestalo. Chlapec byl svěřen do péče odborníků za minutu dvanáct. Zjistili, že tuto nehodu zapříčinil tzv. reflux, při kterém se žaludeční šťávy vrací zpět do jícnu. U dospělých to většinou znamená jen poruchu trávení, u novorozenců to již může být smrtelné.

Matka obou dětí Autumn Kerm je na svou dcerku patřičně hrdá. „Kdyby nebylo mé dcery, dnes by tu s námi nebyl. Nejenže má velkou sestru, stala se pro nás pro všechny také velkou hrdinkou. Už navždy jí budeme vděční,” dodala.

TEST: Dokážete poskytnout první pomoc?
Pět velkých mýtů o PRVNÍ POMOCI. Proč už se nedává umělé dýchání?

Autor: misp

Diskuze