rande
Zdroj: Getty Images
Prásk.tv

Šokující studie: Třetina žen randí kvůli jídlu zdarma

Na rande se ženy chodí pobavit a nechat si polichotit. Alespoň taková je zažitá představa. Důvodů je ale mnohem více. Vědci z Kalifornie nyní přišli s tím, že každá třetí žena se chce jen zadarmo najíst. Jaká jsou další zjištění?

Překvapivé výsledky průzkumu obletěly celý svět. Nová studie byla publikovaná v časopisu Society for Personality and Social Psychology a přišli s ní vědci z univerzity Azusa Pacific v Kalifornii. Osloveno bylo nejdříve 820 žen a následně ještě 327. Ženy odpovídaly na otázku, zda někdy šly na rande, jen aby se zadarmo najedly.

V první vlně respondentek odpovědělo kladně 23%, v druhé pak dokonce 33%. Pro takovéto chování existuje i anglický termín foodie call, což můžeme volně přeložit jako jídlo na zavolání. Uklidnit muže může to, že ženy se takto chovají jen občas, protože jim je to zkrátka někdy blbé.

U těch, kterým to blbé není, vědci zaznamenali ne příliš kladné vlastnosti. Objevují se u nich znaky psychopatie nebo narcismu. Nebrání se ani známostem na jednu noc. Studie také říká, že „jídlo na zavolání“ mohou využívat i muži, jelikož se občas stává, že je ženy zvou. Je to ale spíše ve výjimečných případech.

Autor: Han

Diskuze