Třešně jsou nový hit - 5
Zdroj: Profimedia / instagram
Už je máte také?

Třešně – Aktuální trend ve světě módy, designu i jídla!

Třešně - malé červené bobule, které jsou aktuálně velkou inspirací pro mnoho módních návrhářů, designérů, kuchařů i umělců.

4 fotky
Třešně jsou aktuálně velkým hitem! Tohle ovoce je trendem na internetu i mimo něj. Ve světě sociálních sítích jsou například hashtagy se slovem „třešeň“ (anglicky cherry) velmi populární. Právě teď je tohle ovoce na prvním místě v seznamu.

Nejste o tom přesvědčeni? Pak vás v tom jistě utvrdí fakt, že na Instagramu jsou čtyři miliony příspěvků s hasthagem #cherries (třešně) a asi milion příspěvků s hashtagem #cherry (třešeň).

Třešně jsou všude. Nejen v jídle, ale i na oblečení. Existuje už mnoho kolekcí bot, svetrů, šortek nebo i klobouků, které si v třešních našly svou inspiraci. Jejich přítomnost se projevila v mnoha kolekcích módních návrhářů po celém světě. A milují je i celebrity! Třeba Selena Gomez nebo Margot Robbie.

Tiffany Reid z The Cosmopolitan připustila, že i když si myslí, že to není trend, který se bude nějak vyvíjet a vydrží dlouho, zatím funguje. Značka Vans vyšla do světa s teniskami, na nichž jsou vytištěné třešně, pro muže i ženy. "V jistém smyslu to neznamená izolaci žádného pohlaví," říká Reid.

Podle Julie Muniz, expertky na design a umělecké konzultantky "jsou třešňové květy zařazeny do spousty domácích dekorů. Je to součást většího designového trendu, který se opírá o japonský design a minimalismus."

Nejen v módě, ale i třešně v potravinářském světě jsou trendy. Nové recepty, jako jsou Drunk Cherry Cocktails, se objevují na nápojových lístcích v barech i restauracích. Jde o směs koňaku a třešňové šťávy, doplněnou třešněmi namočenými v alkoholu. Je to koktejl, s kterého se stal hit.

Autor: mk

Diskuze