Jak se zbavit rýmy
Zdroj: Profimedia
Zimní trápení

Trápí vás rýma? Tady je 6 tipů, jak se jí zbavíte do 24 hodin!

19. 11. 2018

S následujícími tipy bude vaše rýma brzy u konce a vy už ani nebudete vědět, že jste ji měli. Jak na to?

Tekoucí rýma z nosu, bolest v krku, vodnaté oči, kašel a kýchání - to jsou všechno příznaky nachlazení. Často je výsledkem zánětu sliznice v nose, dutinách a krku. Tyto problémy jsou obvykle způsobeny viry. Když je váš imunitní systém oslaben, přijde nachlazení snadno.

Naštěstí lékaři vymysleli seznam toho, co je třeba udělat, abyste se zbavili příznaků během 24 hodin.

1. Sprcha
Znáte ten nepříjemný pocit, když se ráno vzbudíte s ucpaným nosem. Dobrým způsobem, jak začít svůj den, je dopřát si teplou sprchu. Pára z horké sprchy vám pomůže zprůchodnit dýchací cesty.

2. Snídaně
Po ranní sprše je čas na snídani. Než začnete připravovat svou obvyklou snídani, zkuste si nejprve připravit bezinkový sirup. Tento sirup dodává velkou podporu imunitnímu systému a bojuje proti virům ve vašem těle. Lékaři doporučují užívat třikrát denně dvě čajové lžičky sirupu s třemi lžičkami mléka. Poté se dosyta nasnídejte. Místo kávy si však dejte čaj. Nejlepší jsou ke snídani vajíčka, jelikož bojují proti infekcím ve vašem těle. Obsahují aminokyseliny. Čaj má zase uklidňující účinky, zvláště pokud si do něj přidáte med.

3. Oběd
Raději si dejte lehčí oběd. Dobrou volbou je hrnek teplé kuřecí polévky, banány nebo něco s cizrnou. Tyto potraviny jsou lehké a navíc obsahují vlákninu, bílkoviny a draslík.

Pokračujte na další stránce

Autor: mk

Diskuze