Jiří Laštovka
Zdroj: Facebook / TV Nova
Smutné okolnosti

Tragická smrt herce Jiřího Laštovky (†39) z Ordinace: Už se ví, jak zemřel! Z toho mrazí

Herec Jiří Laštovka, který si zahrál i v seriálech televize Nova jako jsou Policie Modrava nebo Ordinace v růžové zahradě, kde hrál v sedmi epizodách roli Petra Šídla, bohužel zemřel tragickou smrtí. Co se stalo?

4 fotky
Na sociální síti smutnou zprávu jako první oznámilo divadlo Minor, v kterém Laštovka působil. Pod příspěvkem se okamžitě strhla lavina příspěvků. Lidé se dohadovali, proč vlastně herec zemřel. Většina z nich poukazovala na to, že ze světa odešel sám dobrovolně.

Podle posledních informací, s kterými přišel Blesk, tomu tak skutečně je. Herec se údajně oběsil ve sklepě domu, kde žil. Přivolaní záchranáři už nemohli nic dělat. Tělo již nejevilo žádné známky života. „Mohu potvrdit, že jsme 8. února ráno na vyžádání policie vyjížděli. Muži už však nebylo pomoci, a tak lékaře záchranné služby vystřídal koroner,“ řekla Blesku mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

"Vím, že tady byla policie a že řešila něco ve sklepě. Pána jsem tady vídala. Podle mě žil sám,“ řekla pro Blesk Laštovkova sousedka z domu na Žižkově.

"Jiří Laštovka působil v divadle Minor jako herec od roku 2004 a ztvárnil zde řadu nezapomenutelných rolí jako např.: Vinnetoua, kouzelníka v Neználkovi, Jima Hawkinse z Ostrova pokladů, či nejmladšího hocha z Klapzubovy jedenáctky. Byl skvělým komikem, parťákem plným energie, kterého měl každý rád,“ uvedla dramaturgyně divadla Minor Petra Zichová pro TN.cz.

„Naposledy hrál v Minoru před dvěma týdny v inscenaci Hon na Jednorožce. Některým kolegům přišel posmutnělý," dodala. Herec měl údajně již dlouho problémy ve vztahu a s manželkou spolu nežili.

Podle informací Blesku žila jeho manželka režisérka Adéla Stodolová Laštovková (39) sama s dětmi Kristiánem a Jáchymem v domě na Vinohradech. Ta je nyní z celé situace v šoku. „Omlouvám se, je to velmi citlivá záležitost a je to moc čerstvé. Musím se poradit s jeho rodinou, co mohu říct. Teď musím myslet na děti, které mi tady pořád pláčou,“ svěřila se Blesku před pár dny.

Autor: mk

Diskuze