Eva Samková
Zdroj: Profimedia
Smutná zpráva

TRAGÉDIE před olympiádou: Šampionku Evu Samkovou (24) zasáhla v Turecku bolestivá smrt!

Ještě ani nezačaly dlouho očekávané zimní olympijské hry a už v řadách našich vrcholových sportovců dochází ke smutným událostem. Zlatá olympionička Eva Samková přišla o milovaného otce.

6 fotek
Zatímco se Eva Samková chystá na olympijské hry, přišla k ní z Čech do Turecka smutná zpráva. Její milovaný otec, díky kterému to dotáhla tak vysoko, zemřel po dlouhém boji s nádorem mozku. Evu informace o úmrtí otce zasáhla natolik, že přemýšlela i o návratu z Turecka, kde dnes nakonec v Erzurumu zvítězila na závodě Světového poháru.

“Dva dny jsme se rozmýšleli, zda má nastoupit nebo se vrátit domů. Měla připravenou letenku a rozhodnutí bylo na ní. Po dohodě s rodinou se rozhodla zůstat. Svou výhrou ukázala, jak obrovsky silná osobnost v ní dřímá. Skláním se před ní a věřím, že se jí dostane klidu, který teď potřebuje,” prohlásil pro isport.blesk Samkové trenér Marek Jelínek.

Samková se ale nakonec světového poháru i přes veškerý smutek zúčastnila a nelitovala. “Život mi píše různé příběhy a zkouší moji odolnost. Byl to právě taťka, který mě spolu s mojí mamkou učili bojovat, nevzdávat se a věřit, že cesta, kterou jsem si vybrala, je správná. Dnes jsem vyhrála pro něj. Porazit smutek a poprat se o své místo je přesně to co by si přál a byl by na mě pyšný,” popsala své emoce po vítězství.

Evu nyní čeká před olympiádou návrat do Čech, kde chce trávit nějaký čas se svou rodinou. Upřímnou soustrast. Tyto rány zahojí jenom čas... Snad se tedy naše nejlepší česká snowboardistka pokusí pro svého tatínka získat i olympijské zlato. Moc by jí to jistě všichni přáli!

Autor: bin

Diskuze