Matka s dcerou
Zdroj: Twitter
To musíte udělat

Toužíte po tom, aby vaši milovaní žili dlouho? Vědci našli způsob, jak to zařídit!

Bojíte se ztráty svých rodičů? Myšlenka na jejich smrt děsí skoro každého, vyhnout se tomu ale nedá. Snad jenom v případě, že zemřete jako první, což je také trochu morbidní myšlenka. Vědci sice nepřišli na to, jak jejich smrti předejít, našli však způsob, jak ji oddálit.

Řešení vás asi moc nepřekvapí. Klíčem k dlouhému životu je přítomnost dalších osob. Vědci z kalifornské univerzity v San Franciscu zjistili, že samota zkracuje život našich milovaných.

Přivedl je na to výzkum, ve kterém testovali 1 600 osob starších 71 let. Osamělá část testovaných pak zemřela do šesti let od výzkumu. Zapříčinily to deprese, smutek a snížená funkce mozkové činnosti. Naopak lidé, kteří byli obklopeni rodinou a měli bohatý společenský život, se dožili mnohem vyššího věku. Z toho jasně vyplývá, že samota může mít pro naše blízké smrtící následky. Přitom není nic lehčího, než si udělat chvilku času na čaj a povídání s babičkou. Trocha investovaného času do rodiny ještě nikoho nezabila a může mít pro život některých jejích členů velký význam.

Vždyť komu by se chtělo žít s pocitem, že mu na něm nikomu nezáleží? Pocit důležitosti v našich milovaných probouzí dojem, že je ještě pro co žít a donutí je to, aby se o sebe i ve vysokém věku starali. Nepřestávejte proto myslet na své blízké a hlavně je navštěvovat. Jednou byste mohli opaku hodně litovat.

Autor: Beat

Diskuze