Muž na facebooku
Zdroj: Profimedia
No konečně!

Tohle potěší každého: Facebook konečně spustil funkci, o kterou uživatelé žádali roky!

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg a pravděpodobně i někteří další lidé z jeho vedení už roky používali funkci mazání zpráv. Pro běžné uživatele však nebyla dostupná. Až doposud!

Určitě už se vám někdy stalo, že jste na Facebooku nebo přes Messenger někomu poslali zprávu a chtěli jste ji následně smazat. Buď jste si své sdělení rozmysleli nebo jste ji poslali omylem. Jenomže tuhle možnost Facebook nenabízel. Zprávu jste sice mohli odstranit, ale zmizela jen z vašeho chatu, nikoliv z chatu příjemce. Taková možnost fungovala jen na Instagramu - odeslaná zpráva se po "zrušení" vymazala i u příjemce.

Jedna z nejpopulárnějších komunikačních služeb na světě, Messenger, konečně tuto velmi žádanou funkci získala. Uživatelé mají nyní možnost vymazat zprávy, které zaslali. O novince informovaly servery The Verge a Tech Crunch .

Funkcionalita je dostupná na webu a v nejnovějších verzích aplikace pro Android i iOS. Pokud ji ještě nemáte, nezoufejte, určitě dorazí s další aktualizací nebo se aktivuje sama.

Má to ale jeden háček. Zpráva lze smazat pouze do deseti minut. Pokud tedy pošlete zprávu a do 10 minut se rozhodnete, že ji sdílet nechcete, půjde vymazat. Potom už ne! Facebook uživatelům dává na výběr dvě verze mazání - vymazání zprávy pouze pro vás nebo vymazání zprávy pro všechny. Pro smazání zprávy stačí podržet prst na konkrétní zprávě a zvolit možnost vymazání. Na webu stačí kliknout na tři tečky vedle zprávy.

Odstranění zprávy bude podobné, jako na WhatsAppu. To znamená, že příjemce uvidí informaci o tom, že jste zprávu odstranili. Odstraňování zpráv již několik let využíval zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg a pravděpodobně i někteří další lidé. Teď se konečně dostává k uživatelům po celém světě.

Autor: mk

Diskuze