Mbah Gotho
Zdroj: YouTube.com
Jak to udělal?

Tohle je nejstarší muž na světě. Je mu 145 let! V životě má už jen jedno, pro většinu lidí nepochopitelné přání

Indonézan Mbah Gotho je živoucím důkazem, že vše je možné. Je mu naprosto neuvěřitelných 145 let. Mimo jiné prozradil i tajemství dlouhého života!

Jaké to je dožít se tak vysokého věku? Podle výpovědi nejstaršího muže na světě to vypadá, že není až tak úplně oč stát. Mbah byl prý připravený zemřít již před 25 lety. Proto si také v roce 1992 koupil náhrobek a čekal, kdy to přijde. Jenže ono nic, a tak roky utíkaly a Mbahovi je dnes jednou tolik, než se průměrně dožívá český muž.

Nevýhoda dlouhého života tkví především v tom, že přežijete celou svoji rodinu, včetně vlastních dětí, které zemřeli na důsledky stáří, nikoliv vlivem nějaké tragédie či nehody. Mbah tak přežil nejen všech svých 10 sourozenců, čtyři manželky, ale i všechny své děti. Z tohodle hlediska se dá pochopit jeho jediné přání, které v životě má.

"Jediné co chci, je zemřít," řekl pro nejmenovanou televizní stanici. Když se ho lidi ptají, jaký je podle něj recept na dlouhověkost, odpovídá se stařeckou moudrostí, že nejdůležitější je trpělivost.Nyní se čeká, až se ukáže, jestli je Mbahovi opravdu tolik, kolik tvrdí. Jestli bude jeho věk prokázán, vyšoupne tak z knihy rekordů Francouzsku Jeanne Calment, která se dožila výrazně nižšího věku - "jenom" 122 let.

Autor: bin

Diskuze